Перший раз уперший клас

Мета уроку:викликати позитивні емоції від зустрічі з вчителем, школою, однокласниками; розвивати інтерес до навчання;виховувати любов до рідного краю, повагу до школи, бажання гарно вчитися.

Обладнання:ножиці;кольорові олівці; шаблони українця і українки; подарунки для першокласників; ноутбук ,ілюстрації за темами «Україна», «Рідний край», «Школа».

Хід уроку

Організація класу. Створення сприятливої обстановки.

Шановні батьки, любі діти та всі наші гості! Я щиро вітаю вас зі святом — Днем знань. Від усієї душі бажаю вам міцного здоров'я та здійснення всіх бажань. Щойно пролунав дзвоник на перший урок в житті наших малят. Вони стали першокласниками. Народився наш шкільний учнівський колектив. Ми дружно будемо долати всі незгоди і радіти успіхам кожного, наше шкільне життя буде світлим і радісним, цікавим і незабутнім. А щоб дійсно воно було таким давайте складемо « Правила життя в нашій родині».

* Щоб наша родина була доброю, потрібно…( не сваритись, не битись).

* Щоб вона була розумною, потрібно -…(гарно вчитися, багато читати).

* Щоб колектив був щедрим ,потрібно -…(ділитися, допомагати).

* Щоб був веселим,…(посміхатися, радіти).

Отже, «загадаємо» жити дружно, гарно вчитися, більше посміхатися. А щоб ці бажання здійснилися , я пропоную піднятися зі своїх місць утворити коло і скажемо такі слова:

Ми усі - одна сім’я,

Неповторні – ти і я,

Будемо усі дружити,

В мирі і злагоді житии

Знайомство зі школою.

Знання для людини – що сонце для всього живого на світі. Без знань життя неможливе. Людині потрібно знати, як звернутися один до одного, як і де знайти потрібні речі, де взяти одяг, їжу, як з чого приготувати, чому буває день і ніч, зима і літо, дощ і сніг, холод і тепло. Виникає безліч різноманітних питань кожен день саме у вас. І щоб навчитися відповідати на ці питання, необхідно вчитися . Школа – це шлях до науки, в життя.

Нашій школі вже близько 100р Багато часу існує наша школа ,а залишається весь час гарною і затишною. Кожного ранку відчиняє вона двері вам, школярикам. Всі учні школи дотримуються наступних правил

Знайомство з правилами для учнів

1. Вставати треба кожен раз, коли учитель входить в клас.

2. Спитає вчитель, треба встать. Дозволить сісти – тихо сядь.

3. Сказати хочеш - не кричи, а тільки руку підніми.

4. У школі парту бережи і на парті не лежи.

5. Щоб урок пройшов не марно, сидіти треба рівно, гарно.

6. Не базікай на уроках, як папуга чи сорока.

7. Слухай вчителя уважно, на уроках не зівай, знання для себе здобувай

Зараз перевіримо чи справжні ви школярики? Чи знаєте ви , які приладдя потрібні учневі у школі? Я буду читати загадки, а спробуйте відгадати. Допоможуть вам це зробити малюнки підказки на дошці.

1. Виводить букви і слова оця цікава штучка,

В руці виблискує здаля нова, гарненька … (ручка.)

2. Всяк школяр його шанує, бо він пише і малює.

Хто ж цей славний молодець? Це, звичайно,… (олівець.)

3. Букви всі від А до Я на сторінках ... (показує Буквар).

4.Для письма, сказати прошу, що потрібно взяти? (зошит)

5. Ручки й олівці, щоб знали, ми кладемо у ... (показує пенал).

Я знаю, що дехто з вас вже знає букви , тому допоможіть, будь ласка, знайти від якого слова загубились літери. Молодці з цим завданням справилися.

(Чути телефонний дзвінок, вчитель бере трубку, або ж приходить казковий герой)Діти тільки що мені телефонував Незнайко,він просить вашої допомоги. Незнайко передав свій портфелик і хоче щоб ви перевірили, чи правильно він його склав.

Бесіда про Україну

Сьогодні пролунав перший дзвінок і покликав до школи не тільки вас, а й всіх учнів у містах і селах нашої великої країни.

-Скажіть, а чи знаєте ви як називається наша країна?

Зараз я пропоную подивитися мультфільм про Україну і сказати, що ви про неї дізналися.

Скажіть будь ласка чим багата наша держава ?

Україна - наша Батьківщина, наша домівка, прекрасна і чарівна.

Кожна країна має свої символи у нас також вони є. Подивіться на парти у вас лежать дві смужки жовтого і синього кольору покладіть спочатку жовту, а зверху синю, що у вас вийшло? Це наш прапор. А чи знаєте що означають ці кольора ?

Ще один символ герб – Тризуб, його можна побачити на різних документах, печатках, на грошових купюрах. Гімн - урочиста пісня, Державний Гімн України звучить на всіх державних святах. Демонстраціях. Парадах. Гімн звучить коли до України приїздять високоповажні гості з інших країн, коли вшановують українських спортсменів в міжнародних змаганнях Почувши звуки гімну, всі люди встають і шанобливо, мовчки, з гордо піднятою головою, приклавши руку до серця слухають і навіть підспівують пісню

Крім державних символів, Україна має ще й національні символи. Пригадайте які ви бачили на відео.(верба ,калина, лелека, рушник, писанка)Також ми бачили гарних українців в національних костюмах , вишиванка це водночас символ і оберіг кожного українця) Перед вами є паперові ляльки одягніть її в національний одяг.

Практична робота з батьками

Шановні батьки, поки ваші діти працюють і ми з вами теж байдикувати не будемо.

Батькам (8 чоловік) роздаються листочки, на яких записані початок фрази або її продовження, треба правильно « зібрати» фразу, знайти пару.

Не відкривати зошити і щоденник в поганому настрої

Ніколи не робити за дітей домашню роботу

Сварити своїх дітей тільки в крайньому випадку

Бути на батьківських зборах обов’язково

Молодці! Ви впоралися з завданням, але це були не прості фрази, це клятва батьків.

Богатство кожної країни її люди, які працюють на її благо,творять майбутнє. Багато синів і дочок прославили нашу державу на весь світ. Серед них є і художники, поети, лікарі, інженери, вчені, співаки, спортсмени, та багато ін.( на слайдах К.Білокур, Т.Шевченко, Л.Українка, М.Амосов О.Антонов, С.Корольов та ін.) Нині саме ви, діти,є майбутнє нашої держави .

Я пропоную взяти аркуш паперу, намалювати та вирізати свою долоньку, надрукувати на ній своє імя.

Тепер візьміть свої долоньки і приклейте навколо карти. Подивіться на неї майбутнє нашої країни у ваших руках.

Підсумок уроку

За старовиною легендою діти які ідуть до школи це маленькі зернята які 6 років наповнювалися маминою і татовою любов’ю, бабусиною і дідусевою добротою, теплом і радістю всіх оточуючих. І саме сьогодні прийшов час засіяти поле для того, щоб виростити добрий урожай. Саме сьогодні турботливі руки батьків, вчителів, рідних людей посіють ці зернята і будуть плекати їх.

Прийде час і наше поле дасть добрий урожай, але зараз пропоную батькам взяти символічне зернятко і написати побажання для своєї дитини. Мрії повинні здійснюватися!

Протягом довгих шкільних років будуть зріти наші зернята. І кожен з вас буде вкладати в них свої старання і успіхи. . Залежить це і від вас, шановні родини, адже Ви є наймудрішими порадниками своїм дітям і найбільшими помічниками вчителів. ( написання мрії і складання їх у скриньку) Скриньку ми відкриємо в кінці 4 класу

Тепер ваші діти стали і моїми У школі з’явилася – нова шкільна родина. Сьогодні дітки народився наш клас.

А без чого не буває дня народження?

Звичайно, без іменинного торта. (Вчитель дістає торт). Кожен з вас має взяти свічечку загадати бажання і поставити в торт. (Вчитель запалює свічки і всі разом співають)Без чого ще не обходиться свято? Правильно, подарунків. Загляньте під парти там на вас чекають невеличкі, але дуже корисні подаруночки.

Я сподіваюся , що вам буде тепло і затишно в шкільній родині, яку ми будемо разом з вами створювати. Хай життя нашого класу, який щойно народився, завжди б’ється чистою джерельною водою. Успіхів вам! Натхнення, терпіння, нових відкриттів

Кiлькiсть переглядiв: 0

Коментарi

  • DinaEmons

    2018-02-05 13:39:57

    Диабет - это болячка, при котором уровень глюкозы (сахара) в крови слишком высокий. Глюкоза в организм попадает из еды, которые вы кушаете. Инсулин - это гормон, который помогает сахару пробиваться в клетки, чтобы дать им энергию. При сахарном диабете 1 типа организм перестает вырабатывать инсулин. При сахарном диабете 2 типа, который является наиболее популярным заболеванием, тело больного плохо применяет инсулин. Со временем обилие глюкозы в крови может испортит глаза, почки и нервную систему. Физические нагрузки и соблюдение индивидуального плана питания могут помочь вам регулировать диабет...