Конспект заняття для дітей різновікової групи "Казка вчить, як на світі жить"

Освітні завдання :
Розвивальні: розвивати уяву, пам'ять, мислення.
Виховні: виховувати вміння поводити себе в різних життєвих ситуаціях.
Навчальні: закріпити знання дітей про знайомі казки, пізнаючи їх за допомогою загадок. Вчити висловлювати своє ставлення до героїв, оцінювати їхні вчинки, робити висновки щодо поведінки в небезпечній ситуації. Продовжувати збагачувати досвід дітей знаннями про взаємини людей на прикладі казок. Вчити правильно відповідати на запитання за змістом казок, використовуючи різні типи речень, дотримуючись правильного порядку слів. Продовжувати збагачувати словник дітей відповідно до теми „Дитина між людей".
Словникова робота: Забороняючий знак, неслухняний, лихо, правило.
Методи і прийоми: Відгадування загадок, розповідь вихователя, дидактична гра, художнє слово.
Попередня робота з дітьми: Читання казок, придумування забороняючих знаків. Підготовка вихователя: Виготовлення атрибутів до д/г «Казка нас всьому навчить» та «Підбери знак», підбір іграшок.
Демонстраційний матеріал: Декорація лісу, іграшки казкових персонажів.
Роздатковий матеріал: Ілюстрації до казок, забороняючі знаки.
Література: Програма «Я у Світі», програма « Основи безпеки дітей дошкільного віку».
Хід заняття
Фея Казки: Добрий день, малята! Я - Фея Казки, а як звати вас?(Діти називають свої імена) Мені дуже приємно познайомитися з вами. Я прийшла до вас, бо думаю, що ви любите слухати казки і багато їх знаєте. Тому сьогодні запрошую вас до чудової країни казок. Ви хочете піти зі мною? Моя країна не проста, щоб потрапити до неї. нам потрібно пройти в чарівні ворота, а в них пройде тільки той. хто назве свою улюблену казку.
(Діти називають казки і проходять у ворота)
Фея Казки: А ось і моя країна.
Ласкаво просимо в країну чарівну.
Де королевою її величність Казка.
Побачимо там диво-дивину.
Ходімо до неї. діточки, будь ласка!
В країні Казки не завжди тепло
Тут ллють дощі, хурделиця вирує,
Тут в боротьбі Добро карає Зло
І переможцем у життя крокує.
Погляньте, як тут чудово. В моїй країні живе безліч казкових героїв. Погляньте навкруги, кого ви впізнали з них?(Діти називають героїв казок. З'являється Лісовичок).
Лісовичок: Добрий день, малята!
Я - дідусь Лісовичок,
Маю гарний піджачок.
Сиву бороду ношу,
В цьому лісі я живу.
Ліс великий, ліс казковий
І чудес багато в ньому.
В лісі я сховав казки,
Ви знайдіть їх, малюки.
Потім з ними ви пограйте
І казки всі відгадайте.
(Лісовичок зникає)
Фея Казки: Зник Лісовичок, а ось мабуть і гра. Сідайте зручно, я розкажу як потрібно грати, а називається ця гра «Казка нас всьому навчить». Спочатку потрібно покрутити стрілочку, а щоб вона покрутилась, необхідно сказати чарівні слова:
Стрілка, стрілочка, крутись
І на казці зупинись.
Ви повинні знайти конверт зі смужками такого ж кольору як і сектор, на який вкаже стрілка. За допомогою загадки пригадати назву казки та відповісти на моє запитання. Хто перший почне крутити стрілочку.(Вибирають за допомогою лічилки). На сектор якого кольору вказує стрілочка? Знайди конверт зі смужками такого ж кольору.
Загадки:
1. Стоїть півник на печі, їсть смачненькі калачі. Тут лисичка прибігає. Мерщій півника хапає. Як називається ця казка? Яке лихо трапилося і чому? Як ви гадаєте, чому навчає нас ця казка?
2. Бабуся онучку дуже кохала. Шапочку червону їй подарувала. Дівчинка ім'я забула сказати. Ну, відгадав, як її звати?
(«Червоний Капелюшок»)
3.1 відділі він утік. І від баби він утік.
А від лисички втекти не зміг.
(« Колобок»)
4. А малята-козенята Вовку двері відчинили.
В дім до себе упустили.
Всіх він з'їв, одне зосталось
Звіру в лапи не попалось,
Бо сховалось.
(«Вовк і семеро козенят»)
Курочка дуже про півника дбала, Лікаря навіть йому викликала. Півник не слухав сестричку свою, В річці загинув від тонкого льоду.
(«Умій почекати»)
Козенята в хатці жили,
І сірниками її спалили.
Сталася велика біда
Без хатинки залишилася сім'я.
(«Козенята та вогонь»)
Цапки на місточку зустрілись,
Посварилися, побились
Та й у річку звалились.
(«Про двох цапків»)

Гарні, зелені були ягідки.
Курочка каже: «Накличеш біди».
Півник ураз захворів на живіт,
Більше не схоче він ягідок тих.
(«Умій почекати»)
(Закінчується гра, з'являється Лісовичок)
Лісовичок: Бачу, що ви знайшли всі мої казки і гадаю, що багато чому навчилися за допомогою них. А щоб ви мене не забували, подарую вам ось цю книжку з новими казками, ви їх читайте і мене не забувайте. А ще візьміть ось ці знаки, вони допоможуть вам уникнути лиха. До побачення, діти.
Фея Казки: Дякуємо тобі, Лісовичок. В чарівній країні ми побували, але настав час повертатися до дитячого садка, давайте знову пройдемо через чарівні ворота.
(Діти повертаються)
Фея Казки: Ось ми і в садочку. Сідайте зручно і давайте поглянемо, які знаки подарував нам Лісовичок, пограємо з ними. У кожного з вас лишився малюнок до казки, яку ви відгадали. Я буду показувати знак, а ви скажете, що забороняє робити цей знак і до чиєї казки він підходить.

Гра «Підбери знак»
Фея Казки: Я гадаю, що ви добре запам'ятали ці правила і завжди будете їх виконувати і тоді з вами не трапиться лиха. А мені теж час повертатися у свою країну. До побачення, малята.

Кiлькiсть переглядiв: 0

Коментарi

  • MariaIvanovnaPi

    2017-11-07 21:20:49

    Производитель “Расток” уже не один год является лидером в сфере производства и реализации семян марихуаны. Наша продукция имеет наивысшее качество, а всхожесть семян просто фантастически высок – 99%, что обусловлено тем, что при выращивании продукта главным нашим ориентиром является медицинскую сферу его использования, так как именно в этой области предъявляются максимально высокие требования к экологичности и качеству семян. абсолютно полностью вся ответственность за качество, за соответствие сортов...