Профілактика грипу та застуди у дітей

Послідовність пір року завжди залишається однією і тією ж. І такими ж залишаються щорічно супутні хвороби холодного періоду: грип, застуда, ГРВІ та просто зниження імунітету, неминуче викликає одну з перерахованих захворювань. Самі по собі грип і застуда переносяться набагато легше, ніж наслідки і ускладнення, які починаються після них.

Здавалося б, хвороба відступила і можна радіти, повернувшись до колишнього способу життя? найбільше ця перспектива тішить маленьких діточок, яким за час хвороби сидіти вдома страшно набридає.

Проведена вчасно профілактика грипу та застуди у дітей є запорукою того, що не доведеться просидіти вдома, пропустивши кілька днів шкільних занять або веселих днів в дитячому саду. Кожен батько прагне захистити не стільки себе, скільки своїх дітей, щоб уберегти від страшних захворювань, які до того ж, на сьогоднішній день мутують і представляють ще більшу небезпеку.

; Ліки, які пропонуються для лікування і профілактики , настільки красиво розрекламовані і так багато обіцяють тим, хто їх приймає, але насправді не можуть впоратися іноді навіть з самою звичайною застудою. У таких випадках звертатися доводиться до народної медицини, яка щире піклується про наше здоров'я і підтверджує свою ефективність протягом століть.

Отже, щоб успішно протистояти спробам хвороботворних мікробів атакувати імунну систему, необхідно проводити профілактичні заходи , що викликають підвищення імунітету у дітей.

Смачним і корисним є напій, який приготовлений з ягід шипшини . У сухому вигляді, їх необхідно ретельно подрібнити, перетворивши на порошкоподібну масу. Взяти п'ять ложок цієї суміші і помістити в киплячу воду. Довівши суміш до кипіння, залишити настоюватися на десять годин. Після настоювання рекомендується процідити, після чого можна приймати як пиття. Дітям можна давати по половинці склянки кілька разів на день. Можна навіть замінити у дітей в меню цим напоєм звичайний чай і компот. У шипшині міститься дуже велика кількість вітаміну групи С, а це, як відомо, одне з найпотужніших зброй в боротьбі проти вірусів і бактерій, що викликають грип. Профілактика грипу та застуди за допомогою шипшини повинна проводитися регулярно, тобто приймати напій можна кілька днів поспіль, а перерва зробити досить на тиждень.

Відмінними лікувальними і профілактичними властивостями характеризуютьсялипа , калина . Їх плоди й суцвіття заливають окропом. Після декількох хвилин кип'ятіння відвар приймають як питво у теплому, бажано навіть гарячому, у міру можливості, вигляді. Не забороняється додавати цукор у напій, щоб він здався смачним дітям. А замінити цукор можна медом, тільки додавати його рекомендується в тепле пиття, щоб він не втратив своїх цілющих властивостей.

Хто з нас зараз ризикує не користуватися дарами природи і не запасається на зимовий період малиною або чорною смородиною? Ці ягоди, які без варіння перетираються з цукром, є відмінною основою для приготування гарячого чаю або теплого напою, за допомогою якого може здійснюватися профілактика грипу та застуди. Також малину можна додавати в звичайний чорний чай, так само, як лимон чи мед.

Яскраво виражене профілактичне властивість приписують ялицевої олії . Воно може використовуватися як основа для інгаляційних процедур, а також як засіб для розтирання. Ялицеве ??масло можна використовувати для розтирання у дітей, які вже захворіли, а також для профілактики. Нежить легко забути, якщо ялицеве ??масло закапати в ніс. Воно добре виліковує кашель допомогою втирання в область грудної клітини, а також шляхом інгаляцій.

Не обійтися в профілактичних заходах і без лимона . Запасіться на зиму перекрученим на м'ясорубці лимоном разом з цедрою з додаванням цукру. Достатньо однієї ложки такої суміші, доданої до чаю, щоб зменшити шанси хвороби.

Підвищити імунітет у дітей допоможуть і такі банальні процедури, якзагартовування та спортивні вправи . У дитячих садах елементарні уроки фізкультури проводяться обов'язково, а от дітки, які перебувають на домашньому вихованні, часто позбавлені фізичних навантажень. Будинки це можна робити щоранку разом з дитиною, під веселу дитячу музику, піднімаючи цим ще й настрій. Профілактика грипу та застуди неможлива безпрогулянок на свіжому повітрі.

Абсолютно неправильно при настанні перших холодних або похмурих днинок закрити дитини в квартирі і не виходити на вулицю. Так ви тільки створите всі найсприятливіші умови для розмноження хвороботворних мікрофлори. На загартовування можуть зважитися не всі батьки, а ось позбавляти прогулянок дітей ні в якому разі не можна. Для дітей можна застосувати самепросте загартовування , наприклад, тільки для ніг і ступень. Поступово привчайте дитину опускати ноги в холодну води. Спочатку експериментуйте з теплою, майже гарячою водою, а потім одну з ємностей розбавляйте поступово холодною водою. Загартовування варто проводити щодня, не знижуючи регулярність навіть влітку, в часи, коли активність вірусів знижується.

Дуже важлива профілактика грипу та застуди у дошкільних закладах, у тому числі і в дитячих садах. Там бактерії можуть розміщуватися на іграшках, підлогах, столиках і дверцятах шафок. Немає такого місця, яке не могли б зайняти противні бактерії. Вихователям дитячого саду рекомендується приймати участь у профілактичних заходах нітрохи не менше, ніж батькам, так як вони у відповіді за кожну дитину так само, як за свого. Регулярне миття іграшок можна розподілити як прямий обов'язок серед всіх батьків групи. Чистку і прибирання групи із застосуванням дезінфікуючих засобів слід проводити раз на два тижні.

Пояснивши батькам важливість подібних процедур, можна залучити їх до спільного очищенню приміщень, де більшу частину дня проводять діти.

Кiлькiсть переглядiв: 0

Коментарi