Десять речей, які необхідно знати про поліомієліт

1. Поліомієліт є високо інфекційною хворобою, яка вражає нервову систему і може призвести до паралічу або навіть смерті протягом декількох годин. Ліків від поліомієліту не існує. Імунізація є єдиним захистом від хвороби.

2. У зв'язку з виявленням вірусу в Сирії та великою кількістю біженців з цієї країни, увесь регіон заходиться під загрозою. Більше 4 000 біженців з Сирії щоденно перетинають кордони сусідніх держав, включаючи Туреччину та Єгипет. , У зв’язку з переміщенням людей з/до цих країн, ризик завезення поліомієліту в Україну є невідворотнім.

3 . В Україні менше 50 % дітей повністю щеплені, у деяких регіонах менше 30%. Поліомієліт є дуже заразною хворобою. Дитина, яка не була вакцинована, ризикує захворіти сама та наражає на небезпеку й інших дітей

. 4. Пероральна вакцина проти поліомієліту (та, що вводиться через рот) є єдиним захистом проти поліомієліту. Вона є безпечною, ефективною та дієвою. Після застосування кілька разів, вакцина буде захищати дитину протягом всього життя.

5. Одна людина з 200 інфікованих поліомієлітом буде паралізована (зазвичай параліч ніг). З таких паралізованих 5%-10% вмирають в результаті паралічу дихальної мускулатури.

6. Вірус поліомієліту проникає в організм людини через рот, з водою або їжею. Вірус розмножується в кишечнику і виділяється від інфікованої людини з фекаліями.

7. Поліомієліт вражає головним чином дітей у віці до 5 років. Проте, в такій країні, як Україна, де діти старше 5 років і підлітки також не повністю вакциновані від поліомієліту, можуть виникнути випадки захворювання серед дорослих

8. Захист України від поліомієліту є питанням національної безпеки. На даний час, поліомієліт постійно циркулює (ендемічний) тільки в трьох країнах у світі – у Нігерії, Пакистані та Афганістані. Україна має високий ризик щодо завезення та розповсюдження поліомієліту через низький рівень охоплення імунізацією.

9. Ситуація в Україні становить загрозу не тільки для українського населення, але й для населення інших країн в регіоні й в світі. Ввезення хвороби та її спалах в Україні призведе не тільки до смертей та інвалідності в Україні, але й може поширитися на інші країни.

10. Спалахи поліомієліту представляють істотну загрозу через те, що хвороба легко поширюється і часто без ознак захворювання. Симптоми захворювання виникають тільки в одному із 200 випадків, тому хворобу може розповсюджувати людина без симптомів захворювання. Країни в безпосередній близькості від спалаху поліомієліту, або країни, де діти не вакциновані, наражаються на особливо високий ризик.

Кiлькiсть переглядiв: 0

Коментарi