Історія навчального закладу Нового Вовчинця сягає 20-х років ХХ століття. При румунсько-боярській владі населення села було неграмотним. Для жителів села Новий Вовчинець було побудовано школу приблизно 1922-27 років. Про це свідчить монета номіналом 1 лей,1924 року випуску, яку знайшли в 2010 році в класі під плінтусом при виконанні ремонтних робіт.
Гроші для будівництва приміщення школи частково виділив Лупу Олександр, у якого була гуральня з виробництва спирту, а решту грошей було зібрано жителями села Новий Вовчинець. Будівництвом школи керував інженер, а приймали участь у будівництві жителі села. За цю роботу вони отримували платню.
В школі було 7 класів. Навчав їх один учитель: 4 класи до обіду, а три по обіді.
Першим вчителем був пан Гоян, тіло якого покоїться на сільському кладовищі.
Серед вчителів, що працювали після пана Гояна, був вчитель Ністор. Це була огрядна людина. Він мав дружину і двоє дітей. Проживав у приміщенні школи. Любив відпочивати у кріслі-качалці в кімнаті на горищі і дивитись у вікно. Перед встановленням радянської влади в 1940 році пан Ністор втік в Румунію.
В 1940 році була вчителька Груня. Вона жила з мамою і маленькою дитиною в приміщенні школи. Чоловік її служив у рядах Радянської армії і з початку війни перебував на фронті.
Коли радянські війська відступили, в селі знову встановився румунський режим. Вчителі часто змінювалось, були періоди, коли школа не працювала . жителі села згадують, що вчителювала у той період старенька вчителька, дочка пана Гурецького, потім був вчитель, який зовсім не знав української мови, тільки румунську. В квітні 1944 року радянські війська рухались на захід. Вчитель, зачувши наближення канонади, втік з села.
Після встановлення радянської влади недовгий час працювала вчителька на ім’я Ніна. А з 1944 чи 1945 року—Мазур Євдокія Федорівна, яка пропрацювала до 1969 року. Вийшовши на пенсію, Євдокія Федорівна виїхала з села.
1969 року на посаду директора призначили Слабогорську Валентину Дмитрівну. На той час школа була малокомплектною, навчалось три класи в одній класній кімнаті. У школі була учительська кімната, ленінська кімната для проведення урочистих подій та «робоча» кімната, де діти відпочивали на перерві, мали змогу випити чай. Техпрацівником працювала Пашняк Павліна Іванівна. У 1978 році село визнали неперспективним і школу закрили. Дітей до Черепковецької восьмирічної школи підвозив колгоспний автобус. Спочатку підвезення було регулярним, а через деякий час автобус все частіше перебував на ремонті і через кілька років ніякого підвезення не було. Діти до Черепківки долали пішком відстань 3 км в одну сторону, а старшокласники — в Старововчинецьку школу — 6 км одну сторону.
У приміщенні школи села Новий Вовчинець створили клуб. Через кілька років приміщення мало занедбаний вигляд і помаленьку руйнувалось. Жителі села виходили зі зверненням до районного керівництва про відкриття школи. Поважна комісія, що приїжджала, винесла рішення: «У такому приміщенні радянська школа працювати не може».
Після встановлення незалежності в Україні, жителі ще раз звернулись до влади. І в 2000 році голова райдержадміністрації Карлійчук Микола Миколайович та начальник відділу освіти Чорнописький Ярослав Миколайович підтримали клопотання жителів села щодо відновлення роботи школи. Влітку 2000 року бригадою з села Багринівки під керівництвом Миколи Патраша було здійснено необхідні ремонтні роботи і 1 вересня 2000 року 12 дітей першого і другого класу сіли за парти Новововчинецької загальноосвітньої школи І ступеня. Завідуючою школи стала Ткачук Наталя Василівна, техпрацівником — Величко Галина Іванівна. В 2001 році перший клас набрала Заболотнюк Тетяна Миколаївна. Вчителем англійської мови за сумісництвом працювала Куляк Марія Іванівна, а з 2005 року — Оршевська Надія Василівна.
В 2008 році жителі села вийшли з клопотанням про реорганізацію Новововчинецької ЗОШ І ступеня в навчально-виховний комплекс і відкриття різновікової групи дошкільного виховання.
Влітку 2009 року проведено ремонтні роботи підрядником Мартинюком С.П. Було підведено водогін, проведено каналізацію, добудовано внутрішні вбиральні, харчоблок. 1 червня в урочистій обстановці було відкрито навчально-виховний комплекс.
В НВК працювали:
Директор Ткачук Наталя Василівна,
вчителі:
Заболотнюк Тетяна Миколаївна, Козак Інна Михайлівна, Заболотнюк Марія Григорівна.
вихователі:
Оленюк Оксана Олександрівна, Боднарюк Олена Миколаївна,
Кухар: Ільчук Лівія Флорівна,
Техперсонал:
Помічник вихователя та техпрацівник Величко Галина Іванівна,
Помічник вихователя та праля Василаш Віоріка Михайлівна,
Опалювач та робочий з ремонту споруд Ткачук Дмитро Петрович.